Mecz Villarreal vs Sevilla zakończony wynikiem 3-2 na obiekcie Estadio de la Cerámica

Emocje sięgały zenitu na Estadio de la Cerámica, gdzie Villarreal stanął w szranki z Sevillą w ramach 35. kolejki La Liga. Spotkanie to, które odbyło się w sobotę, dostarczyło kibicom mnóstwa wrażeń. Sevilla na przerwę schodziła z przewagą 2-1, lecz ostatecznie to Villarreal cieszył się z zwycięstwa, odwracając losy meczu na swoją korzyść i kończąc rywalizację wynikiem 3-2. Ta zacięta potyczka była prawdziwym testem charakteru dla obu drużyn i zdecydowanie dostarczyła odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich obecnej formy.

La Liga: Villarreal - Sevilla 3-2

Spotkanie pomiędzy drużynami Villarreal i Sevilla na Estadio de la Cerámica zapowiadało emocjonującą rywalizację, a zawodnicy nie zawiedli kibiców prezentując widowiskową grę na boisku.

Od pierwszych minut obie drużyny szukały okazji do strzelenia bramki, a emocje sięgnęły zenitu w 26. minucie, kiedy to Youssef En-Nesyri zdobył prowadzenie dla gości po precyzyjnym uderzeniu. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 30. minucie to Alexander Sørloth wyrównał stan meczu, wykorzystując asystę Jorge'a Cuenki.

Sevilla nie zamierzała się jednak poddać i ponownie objęła prowadzenie tuż przed przerwą, gdy En-Nesyri drugi raz pokonał bramkarza Villarrealu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-2 na korzyść gości.

Druga połowa to prawdziwa uczta dla fanów futbolu. W 84. minucie Yeremy Mosquera wyrównał stan meczu, dając swojej drużynie nadzieję na zwycięstwo. Emocje sięgały zenitu, a w doliczonym czasie gry to Sørloth popisał się drugim trafieniem, ustalając wynik meczu na 3-2 dla Villarrealu po asyście Álexa Baeny.

Obie drużyny zebrały wiele żółtych kartek w gorącym spotkaniu, a sędzia Isidro Diaz de Mera Escuderos musiał utrzymać kontrolę na boisku. Mimo kilku kontrowersyjnych decyzji, emocje nie opadały do ostatniego gwizdka.

Po tym zwycięstwie, Villarreal ma przed sobą trudne starcia z Gironą, Realem Madryt i Osasuną, podczas gdy Sevilla zmierzy się z Cadiz, Athletic Club oraz Barceloną.