Lato w pełni: Doskonały czas na trening siatkówki plażowej

Siatkówka plażowa to zabawny i wyjątkowy sport. Gra jest inna, ale jednocześnie taka sama - podstawy pozostają takie same w każdej odmianie. Poniższe wskazówki pomogą Ci poprawić swoją grę na piasku jak nikt inny. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy średnio zaawansowanym graczem, te 5 wskazówek przeniesie Twoją grę na wyższy poziom. Wskazówki te mają zastosowanie do wszystkich form gry. Pomogą Ci one stać się jeszcze lepszym graczem. Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś być w stanie grać swoją najlepszą piłkę i dać przeciwnikowi szansę na wygraną.

Sięgaj po kąt, a nie tylko po piłkę.

To naprawdę duży błąd, który popełnia wielu graczy. Sięganie po seta może pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji, ale nie można na tym polegać za każdym razem. Trzeba też znaleźć odpowiedni kąt. Jeśli po prostu sięgniesz po zestaw, będziesz często blokowany. Ale jeśli znajdziesz kąt, będziesz częściej trafiać. Znalezienie kąta pomoże Ci wyjść z wielu kłopotliwych sytuacji, a nie tylko sięgnąć po piłkę.

Nie zatrzymuj się przy siatce - chroń swoją obronę

Siatkówka plażowa to przede wszystkim gra w obronie. Jeśli grasz w obronie tylko w tylnym rzędzie, przeciwnicy będą to wykorzystywać. Musisz również grać w obronie przy siatce. Gra w obronie przy siatce może być przerażająca, ale jest też bardzo ważna. Nie chcesz po prostu siedzieć i dotykać siatki. Trzeba się rozciągnąć i jak najczęściej trzymać piłkę w rękach. Ważne jest także, aby porozumiewać się z partnerem, gdy jesteście przy siatce.

Nie zapominaj o swoich stopach (praca stóp)

Są to dwa najważniejsze aspekty gry, obok wyczucia czasu i komunikacji. Gracze, którzy są powolni i nie poruszają dobrze stopami, będą mieli problemy z wygrywaniem meczów. Dlatego tak ważne jest doskonalenie umiejętności pracy nóg. Gdy skaczesz, poruszaj stopami. Kiedy uderzasz piłkę, ruszaj stopami. Trzeba znaleźć równowagę między poruszaniem stopami a staniem w miejscu na tyle długo, by móc uderzyć piłkę. Nie można po prostu biegać po boisku jak szalony. Trzeba znaleźć równowagę między bieganiem a staniem w miejscu.