Mecz Sevilla vs Celta Vigo zakończony wynikiem 1-2 na obiekcie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán dnia 2024-03-17 13:00

Wczorajszy mecz pomiędzy Sevillą a Celtą Vigo w ramach 29. kolejki La Ligi zakończył się zaskakującym zwycięstwem gości. Pomimo prowadzenia 1-0 po pierwszej połowie, gospodarze nie zdołali utrzymać wyniku, a Celta Vigo zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać 2-1 na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Oto krótka relacja z tej emocjonującej rywalizacji.

Sprawozdanie z meczu:

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán tętnił dzisiaj emocjami, gdy Sevilla podejmowała Celtę Vigo w starciu, które obie drużyny traktowały niezwykle poważnie. Pierwszy gwizdek arbitra rozpoczął widowisko, które zapowiadało się emocjonująco.

Od samego początku Sevilla zdecydowanie przejęła inicjatywę, starając się narzucić swój styl gry. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 18 minucie, gdy Youssef En-Nesyri ustalił prowadzenie dla gospodarzy po skutecznej akcji ofensywnej.

Po przerwie to jednak goście z Celta Vigo przejęli inicjatywę. W 72. minucie Carles Pérez zdołał wyrównać po doskonałym podaniu od Iago Aspasa, wzbudzając entuzjazm wśród kibiców swojej drużyny.

Przewaga Celty Vigo udokumentowana została w 78. minucie, gdy J. Strand Larsen skutecznie wykorzystał sytuację, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1 nad Sevillą. To było trafienie, które wstrząsnęło gospodarzami i ich fanami.

W dalszej części spotkania emocje sięgały zenitu. Żółte kartki sypały się jak grad, a zawodnicy obu drużyn musieli zachować szczególną ostrożność, by nie narazić swojego zespołu na stratę.

Ostatecznie Celta Vigo zdołała obronić swoje prowadzenie do końca meczu, odnosząc cenne zwycięstwo z Sevillą na jej terenie. To był mecz pełen emocji, zwrotów akcji i niezapomnianych chwil dla obu drużyn i ich kibiców.

Sevilla teraz będzie musiała szybko podnieść się po tej porażce, przygotowując się do kolejnych spotkań z Getafe, Las Palmas i Mallorcą. Z kolei Celta Vigo, pełna wiary po zwycięstwie, zmierzy się z drużynami Rayo Vallecano, Real Betis i Las Palmas.