Spotkanie Las Palmas vs Sevilla zakończone wynikiem 0-2

W sobotę, 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 12:00 czasu lokalnego, na Estadio de Gran Canaria odbył się mecz pomiędzy drużynami Las Palmas i Sevilla, będący częścią 31. kolejki hiszpańskiej La Liga. Sevilla triumfowała z wynikiem 2-0 nad gospodarzami, ustalając wynik na przerwę na 0-1. Mecz ten dostarczył emocji fanom obu drużyn, a my przygotowaliśmy dla Was szczegółową relację z tego starcia.

Mecz pomiędzy drużynami Las Palmas a Sevillą - Relacja

Las Palmas podejmowało Sevillę na Estadio de Gran Canaria w ramach 31. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców od pierwszej minuty.

Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco szybko, gdy już w 6. minucie Saul Coco z Las Palmas otrzymał czerwoną kartkę, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu. Sevilla próbowała wykorzystać przewagę, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Pierwszą bramkę meczu zdobył Youssef En-Nesyri dla Sevilli w 43. minucie po asyście od Nemanji Gudelja, łamiąc tym samym opór gospodarzy. Las Palmas próbowało odpowiedzieć, ale skuteczna gra obronna gości uniemożliwiała im zdobycie bramki w pierwszej połowie.

Druga połowa to dalsza walka obu drużyn o kontrolę nad meczem. Gospodarze, mimo osłabienia, stawiali twardy opór Sevilli. Jednak w ostatnich momentach spotkania to goście podkręcili tempo i w 90. minucie Dodi Lukébakio zdobył drugiego gola dla drużyny z Andaluzji, ustalając wynik na 0-2.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a gospodarze zgromadzili aż trzy żółte kartki - dla Alexa Suáreza, Alberta Moleiro i Marina Parka. Z kolei w drużynie Sevilli kartki otrzymali Loïc Badé, Kike Salas i Ørjan Nyland. Las Palmas zakończyło mecz również w dziesiątkę po drugiej czerwonej kartce dla Coco.

Sevilla odniosła zwycięstwo 2-0 nad Las Palmas i zbliżyła się do czołówki ligi. Następne mecze obu drużyn zapowiadają się emocjonująco, a kibice już nie mogą doczekać się kolejnych widowisk na boiskach La Liga.