Sevilla kontra Getafe, wynik meczu 0-3

W środowy wieczór Estadio Ramón Sánchez Pizjuán stało się areną starcia pomiędzy Sevillą a Getafe w ramach 17. kolejki La Liga. Getafe zaskoczyło faworyzowaną Sevillę, sięgając po zwycięstwo 3-0, już prowadząc 2-0 na przerwę.

Mecz La Liga: Sevilla vs Getafe - Relacja

16 grudnia 2023 roku na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Getafe w ramach 17. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był Juan Luis Pulido Santana. Mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść drużyny gości.

Od samego początku spotkania Sevilla próbowała przejąć inicjatywę, jednak to drużyna Getafe zaskoczyła gospodarzy szybkim trafieniem. Już w 5. minucie Borja Mayoral ustawił wynik na 0-1, nie pozostawiając gospodarzom zbyt wiele czasu na reakcję. Pomimo starań Sevilli, to Getafe potrafiło wykorzystać swoje okazje, a skuteczność Jaime Mata w 37. minucie podniosła prowadzenie gości na 0-2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-2 na korzyść drużyny Getafe.

W drugiej połowie gospodarze nie potrafili odwrócić losów spotkania, a to Getafe kontynuowało swoją skuteczną grę. W 80. minucie to właśnie M. Greenwood podwyższył prowadzenie dla drużyny gości na 0-3, zapewniając im komfortową przewagę do końca meczu.

Sevilla nie tylko musiała pogodzić się z porażką, ale też z żółtymi kartkami, których otrzymali Marko Dmitrović w 4. minucie, Nemanja Gudelj w 77. minucie oraz Ivan Rakitić w 86. minucie. Natomiast zawodnicy Getafe również nie uniknęli kar, Luis Milla zobaczył żółtą kartkę już w 12. minucie, natomiast Gastón Álvarez w 24. minucie. Ostatecznie, Jaime Mata dostał żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Mimo zaciętej rywalizacji, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Po takim widowisku, Sevilla z pewnością będzie musiała przeanalizować swoją grę przed kolejnymi meczami z Granada CF, Atletico Madrid oraz Athletic Club. Z kolei Getafe czekają starcia z Atletico Madrid, Rayo Vallecano oraz Millwall.