Dnia 2024-04-22 19:00 na obiekcie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz Sevilla kontra Mallorca - wynik końcowy 2-1

W meczu 32. kolejki La Liga pomiędzy Sevillą a Mallorcą padł wynik 2-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie rozegrane zostało siedem dni temu, 22 kwietnia o godzinie 19:00 na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale emocje wzrosły po przerwie, kiedy obie drużyny zdobyły swoje bramki.

Sprawozdanie z meczu:

Zapierająca dech w piersiach atmosfera panowała na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, gdy Sevilla podejmowała Mallorcę w starciu La Liga. Widzowie wyczekiwali emocji i nie zawiedli się.

Początek meczu nie zapowiadał emocjonującej rywalizacji, obie drużyny starannie budowały swoje akcje ofensywne, starając się znaleźć lukę w obronie przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, choć obie ekipy miały swoje szanse.

W 61. minucie Youssef En-Nesyri poprowadził Sevillę, zdobywając gola po zagraniu Suso. Fani gospodarzy oszaleli z radości, widząc swoją drużynę na prowadzeniu.

Sevilla kontynuowała swoją ofensywę, a efektem tego było trafienie Isaaca Romero w 75. minucie, po podaniu En-Nesyriego. Mallorca musiała zmierzyć się z dwoma bramkami straty.

Nie poddając się, Mallorca zdołała zmniejszyć straty w samej końcówce meczu. Abdón Prats zdobył bramkę honorową dla gości, pokonując bramkarza Darderem, co ustaliło wynik na 2-1 dla Sevilli.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Samuel Costa z Mallorcy został ukarany żółtą kartką już w 21. minucie, a José Copete dołączył do niego otrzymując kartonik w 73. minucie.

Sevilla nie została oszczędzona, gdy jeden z ich zawodników otrzymał czerwoną kartkę, choć szczegóły nie zostały podane. Zarówno Gospodarze, jak i Goście musieli zmierzyć się z trudnościami w pełnym wymiarze czasu gry.

Po zakończonym meczu Sevilla ma zaplanowane kolejne spotkania z Granada CF, Villarrealem i Cadiz, podczas gdy Mallorca zmierzy się z Atletico Madryt, Las Palmas i Osasuną. Oby te mecze dostarczyły równie dużo emocji jak to starcie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.