Sevilla - Athletic Club, wynik spotkania 0-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Athletic Club zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Spotkanie to odbyło się w ramach 19. kolejki La Liga w Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wynik na przerwę wskazywał prowadzenie Athletic Club 0-1, a ostateczny wynik potwierdził ich dominację nad gospodarzami.

Mecz pomiędzy drużynami: Sevilla (Gospodarz) przeciwko Athletic Club (Goście)

Sędzia Główny: José Sánchez

Bramki: Mikel Vesga 30' 0-1 Ruíz de Galarreta, Aitor Paredes 76' 0-2 Ander Herrera

Żółte kartki Gospodarze: Djibril Sow 36', Ivan Rakitić 75', Marcão 86'

Żółte kartki Goście: Raúl García 90'

Następne mecze dla Sevilla: Alaves, Girona, Osasuna.

Następne mecze dla Athletic Club: Real Sociedad, Valencia, Cadiz.

Relacja z meczu:

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán tętniło życiem w oczekiwaniu na starcie pomiędzy Sevillą a Athletic Club. Kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach.

Gospodarze przystąpili do meczu z determinacją, starając się narzucić swój styl gry. Jednak to goście zaskoczyli wszystkich, zdobywając bramkę w 30. minucie. Mikel Vesga ustalił wynik na 0-1, wykorzystując doskonałą asystę Ruíza de Galarreta.

Po przerwie Sevilla wróciła na boisko z zamiarem odrobienia strat, jednak to Athletic Club potwierdził swoją wyższość. W 76. minucie Aitor Paredes zdobył drugiego gola dla gości, a asystę zanotował Ander Herrera, podnosząc wynik na 0-2.

Spotkanie obfitowało w emocje, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Mimo starań, Sevilla nie zdołała odwrócić losów meczu. Ostatecznie, po pełnych napięcia 90 minutach, Athletic Club wygrał 2-0.

W trakcie meczu arbiter ukarał trzech zawodników gospodarzy żółtymi kartkami: Djibrila Sowa, Ivana Rakitićia oraz Marcaõ. Z kolei Raúl García otrzymał kartkę dla gości w ostatnich chwilach spotkania.

Nie zabrakło także czerwonych kartek, co świadczy o zaciętości pojedynku. Jednak mimo wysiłków obu drużyn, to Athletic Club wyszedł zwycięsko z tego starcia.

Po emocjonującym meczu, fani piłki nożnej z niecierpliwością czekają na kolejne występy obu zespołów, które już niedługo zmierzą się z kolejnymi rywalami w La Liga.