Sevilla - Granada CF, wynik meczu 3-0

W czwartek wieczorem na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Sevilla i Granada CF w ramach 34. kolejki La Liga. Sevilla zaprezentowała się znakomicie, zwyciężając 3-0. Mecz ten miał miejsce w niedzielę, 5 maja o godzinie 19:00.

Relacja z meczu Sevilla - Granada CF

Rewelacyjne widowisko na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, gdzie Sevilla podejmowała drużynę Granada CF w ramach 34. kolejki La Liga zapisało się w pamięci kibiców jako emocjonująca bitwa o punkty. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy, którzy zaprezentowali wysoką formę i skuteczność w wykończeniu akcji.

Pierwsza połowa należała do Sevilli, która od samego początku narzuciła wysokie tempo gry. Już w 11. minucie Marcos Acuña otworzył wynik po asyście Jesúsa Navasa, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Gra toczyła się głównie na połowie gości, którzy mieli trudności z przełamaniem defensywy gospodarzy.

Druga połowa okazała się równie emocjonująca, gdy w 51. minucie Youssef En-Nesyri podwyższył prowadzenie Sevilli na 2-0 po zagraniu z Lewisa Ocamposa. Granada CF próbowała odrobić straty, ale defensywa gospodarzy była niezłomna. W końcówce meczu, w 80. minucie, Dawid Kownacki ustalił wynik na 3-0, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Warto wspomnieć o emocjach, jakie miały miejsce na boisku. Lucas Ocampos z Sevilli otrzymał żółtą kartkę w 72. minucie, a Loïc Badé również został ukarany w 90. minucie. Z kolei Sergio Ruiz Alonso z Granady CF zobaczył żółtą kartkę już w 38. minucie, natomiast Miguel Rubio został ukarany w 53. minucie. Bez czerwonych kartek na boisku, mimo momentami zaciętej walki.

Po tym zwycięstwie Sevilla ma przed sobą kolejne wyzwania, zmierzy się kolejno z Villarrealem, Cadiz oraz Athletic Club. Natomiast Granada CF czekają starcia z Realem Madryt, Rayo Vallecano oraz Celtą Vigo. Emocje i napięcie z pewnością nie opuszczają hiszpańskich boisk La Liga!